Category Uncategorized

Лидерката на ДОМ Маја Морачанин, на конференција по повод 30 години од Декларацијата за прогласување на Црна Гора за еколошка држава

czrna gora

На денешната конференција по повод 30 години од Декларацијата за прогласување на Црна Гора за еколошка држава, на која учествуваа членови на црногорската Влада и Парламент, како и Омбудсманот на Црна Гора, разговаравме за искуствата во спроведување на зелените политики,…

ИНТЕРВЈУ ШАЌИРИ: На првиот ден како градоначалник во канцеларијата со мене ќе влезат и многу граѓани, од Скопје остана само бетон и ѓубре

be

Вербата во себе и желбата да застане прв во редот за да укаже дека ни е преку глава од празни ветувања, е причината поради која Арбен Бени Шаќири или Бени – Нон стоп влезе во трката за градоначалник на Скопје. На многумина…

Делегацијата на ДОМ положи цвеќе на вечното почивалиште на Претседателот Борис Трајковски и Претседателот Киро Глигоров.

По повод 8 Септември-Денот на независноста, делегација на ДОМ предводена од претседателката Маја Морачанин, потпретседателот Христа Најданов и Нада Пешева, член на Извршниот одбор, положиja свежо цвеќе на вечното почивалиште на Претседателот Борис Трајковски и Претседателот Киро Глигоров.