ДОМ оддаде почит на загинатите од страотниот земјотрес

На денешен ден се навршуваат 51 година од катстрофалниот земјотрес кој го погоди Скопје.

Делегација на Демократска обнова на Македонија – ДОМ по тој повод денеска оддаде почит со положување свежо цвеќе пред Споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес од 1963г. на гробиштата Бутел.