Соопштенија

ДОМ: Морачанин во групата за родова рамноправност на Европските Зелени во Варшава

 

maja varsava

Пратеничката од ДОМ, Маја Морачанин беше на студиски престој во Варшава за правата на жената и родова рамноправност организиран од Мрежата за родова еднаквост на Европската Зелена партија.

Повеќе...

ДОМ со осуда за нападот врз Тодоров

DOM zname

 

ДОМ упатува најостра осуда кон денешниот напад во кој беше пукано во поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

Недозволиво е насилство од било кави побуди.Нашата порака е да се дозволи институциите да си ја вршат својата работа професионално и коректно.

Очекуваме надлежните органи целосно да го расветлат случајот.

Повеќе...

Централниот одбор на ДОМ ја потврди поддршката за новата Влада

 

 

DOM zname

На денешната седница на Централниот одбор на ДОМ беше потврдена поддршката за формирање нова Влада на Република Македонија, која ќе има сериозна задача за демократизација на земјата и за спроведување на реформите на Прибе во насока на професионализација на институциите.

Повеќе...

Пратеничката Морачанин од ДОМ на Конгресот на Шведските Зелени: Потребна е брза интеграција на Македонија во ЕУ

 

Maja Moracanin Svedska

Пратеничката од ДОМ, Маја Морачанин, учествуваше на интернационалниот семинар во рамките на Конгресот на Шведските Зелени, кој се одржува овој викенд во Линкопинг. Како панелистка таа говореше за политичката состојба во Македонија, корупцијата како еден од најгорливите проблеми во општеството и за визијата за дејствување на Зелените по светскиот конгрес во Ливерпул.

Повеќе...

Пребарување

Контакт

ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА - ДОМ 

 ул. Никола Вапцаров 18/1 1000 Скопје, Република Македонија

Телефон 02/5112-900

Фах.        02/5112-900

e-mail: dommakedonija@yahoo.com

Претседателка: Лилјана Поповска  e-mail: liljana4@t-home.mk
тел: 02/5112-900 02/3224-150

Портпаролка: Маја Морачанин e-mail: maja.moracanin@dom.org.mk
тел: +389 75 61 81 93

Социјални медиуми

Анкета