Соопштенија

Став на Извршниот одбор на ДОМ за поддршка на претседателски кандидат

Pres konferencija Poddrska za pretsedatel

Извршниот одбор на ДОМ на вчерашната седница зазеде став ДОМ да го поддржи проф. Ѓорѓе Иванов за претседател на Република Македонија, предложен од коалициониот партнер ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе...

ДОМ ГО ПРОСЛАВИ ОСМИОТ РОДЕНДЕН

Lile na scena 16.02.2014

ДОМ веќе 8 години чекори кон Зелена Македонија, како стабилен и автентичен политички субјект, јасно профилиран како зелена партија. ЧЕКОРИМЕ со силна верба дека на Македонија и треба зелена партија во центарот, што ќе и даде поголема колоритност на политичката сцена, но и дежурни борци за некои заборавени теми важни за граѓаните!

Повеќе...

ДОМ со целосна поддрша на премиерот за НАТО

DOM zname

ДОМ му дава целосна поддршка на Премиерот Груевски за ставовите за НАТО. Прво, дека Македонија е стратешки определена и посветена за добивање членство и второ, дека Македонија тоа го заслужува.

Повеќе...

Делегација на ДОМ по повод 142 години од раѓањето на Гоце Делчев

 

04.02.2014namalena

Денеска, по повод 142 години од раѓањето на големиот македонски револуционер Гоце Делчев, цвеќе положи делегација од ДОМ во состав: Маја Морачанин, Насер Хот, Бети Дејанова и Кристијан Џамбазовски.

ДОМ одржа седница на Централниот одбор

DOM zname

На седницата на Централниот одбор на ДОМ која се одржа денеска (сабота), 18.01.2014 година, се донесе одлука за одржување на третиот Конгрес на партијата, а датумот на одржување на Конгресот дополнително ќе биде утврден.

Повеќе...

Дoм дели бесплатни автобуски карти 2013

DOM zname

ДОМ загрижен од загадувањето на воздухот во Скопје започнува со кампања „Јас се возам со автобус“ и во периодот на црвена зона ги повикува своите членови и симпатизери да го користат јавниот превоз.

Повеќе...

Одбери јазик

mkendefrsqtrsr

Пребарување

Контакт

ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА - ДОМ 

ул. Даме Груев бр.5, зграда 1, влез 2, кат Мезанин
1000 Скопје, Република Македонија

Телефон 02/5112-900

Фах.        02/5112-900

e-mail: dommakedonija@yahoo.com

Претседателка: Маја Морачанин  
e-mail: m.morachanin@yahoo.com
тел: 02/5112-900 02/3224-150 

Социјални медиуми

Анкета