Соопштенија

ДОМ: Честит 8 Септември и да одиме напред

DOM zname

ДОМ им го честита 8 Септември, Денот на независноста, на сите граѓани на Република Македонија, со желби да ја чуваме и градиме во духот на единството, како просперитетна држава, со силни граѓани, правда и демократија!

Повеќе...

ДОМ на конвенција донесе одлука за коалицирање на локалните избори

konvencija 1

Синоќа ДОМ одржа партиска конвенција за настап на локалните избори 2017 година. Со конвенцијата претседаваше пратеничката и претседателка на Форумот на жени, Маја Морачанин.

Повеќе...

ДОМ одлучува за коалицирање на локалните избори

CO 04.09. b

На синоќешната седница на Централниот одбор на ДОМ, по обемни дискусии, беше прифатен предлогот на СДСМ за коалицирање на локалните избори. Во дискусиите беше ценета вкупната политичка ситуација во земјата и потребата за продолжување на реформските процеси, преку обединување на силите.

Повеќе...

МОДОМ ВО Крива Паланка на подготовки за локални избори

received 10159153728040262

Младинската организација на ДОМ, МОДОМ, од 1-3 септември 2017 во Крива Паланка го одржува годишното стратешко планирање.

Претставници од општинските организации и раководството на МОДОМ, во пресрет на локалните избори, ги утврдуваат активностите и го подготвуваат генералното собрание на МОДОМ, каде што ќе се избере ново раководство.

Повеќе...

Одбери јазик

mkendefrsqtrsr

Пребарување

Контакт

ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА - ДОМ 

 ул. Никола Вапцаров 18/1 1000 Скопје, Република Македонија

Телефон 02/5112-900

Фах.        02/5112-900

e-mail: dommakedonija@yahoo.com

Претседателка: Лилјана Поповска  e-mail: liljana4@t-home.mk
тел: 02/5112-900 02/3224-150

Портпаролка: Маја Морачанин e-mail: maja.moracanin@dom.org.mk
тел: +389 75 61 81 93

Социјални медиуми

Анкета