29197188 1581092891938299 7228088697050349946 n

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ беше набљудувач на претседателските избори во Азербејџан, што се одржаа на 11 април 2018 година (среда). Во македонската делегација, покрај неа, беа пратениците од БЕСА, Африм Гаши и Неџбедин Карамани, како и од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска и Никола Мицевски.

Македонските пратеници беа дел од големата мониторинг мисија од речиси 500 пратеници, новинари и граѓански активисти од цела Европа.

 

Одбери јазик

mkendefrsqtrsr

Пребарување

Контакт

ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА - ДОМ 

 ул. Никола Вапцаров 18/1 1000 Скопје, Република Македонија

Телефон 02/5112-900

Фах.        02/5112-900

e-mail: dommakedonija@yahoo.com

Претседателка: Маја Морачанин  
e-mail: m.morachanin@yahoo.com
тел: 02/5112-900 02/3224-150 

Социјални медиуми

Анкета